Strict Standards: Declaration of action_plugin_captcha::register() should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register($controller) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php:15) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/inc/auth.php on line 339

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php:15) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/inc/actions.php on line 162
napistejim:externe_kontakty [Externé kontakty]
 

Externé kontakty

Pretože zďaleka nie všetky kontakty na volených zastupiteľov sú zverejené na webe v podobe, ktorá sa dá dobre využiť, vytvorili sme túto alternatívnu možnosť zbierania kontaktov prostredníctvom aktívnych jednotlivcov alebo skupín z regiónov.

Ak sa rozhodnete pridať nový zoznam adries, stávate sa jeho správcom, čo jednoducho znamená to, že na Vás je správnosť v ňom uvedených kontaktných a iných údajov. Nebojte sa toho, naši volení zastupitelia sa až tak často nemenia, takže by to nemalo byť ťažké. Pri zmene zastupiteľov (odchod, príchod) postupujte jednoducho podľa návodu.

Popis súboru s adresami

E-mailová adresa voleného zastupiteľa (a ďalšie informácie ako je meno, atď.) by mali byť zaznamenané v Google spreadsheet (online tabuľke). Aby ste ju mohli vytvoriť, budete potrebovať Google účet (je dost pravdepodobné, že už ho máte, napr. GMail a ak aj nie, nebojte sa, naozaj nie je zložité si ho zariadiť, najlepšie asi práve na gmail.com).

V prvom riadku treba uviesť nadpisy stĺpcov. Niektoré sú nutné (a majú určité dané pomenovanie), to sú tieto (kvôli programovaniu je dôležité, aby mená stĺpcov boli v angličtine, prosím dodržte preto ich formát):

 1. email - e-mailová adresa
 2. first name - krstné meno
 3. last name - priezvisko
 4. political group:full name - celý názov politického klubu (obvykle strany)
 5. political group:short name - skratka politického klubu (obvykle strany)
 6. since - od kedy je informácia platná. Vyplňte len vtedy, ak sa líši od začiatku volebného obdobia. Dátum je nutné zapísať v ISO formáte yyyy-mm-dd (rrrr-mm-dd) (ak máte problém dátum zapísať v tomto formáte, skúste v menu vyhľadať: Format → Number → Plain text).
 7. until - do kedy je/bola informácia platná. Vyplňte len vtedy, ak sa líši od konca volebného obdobia. Dátum je nutné zapísať v ISO formáte yyyy-mm-dd (rrrr-mm-dd) (ak máte problém dátum zapísať v tomto formáte, skúste v menu vyhľadať: Format → Number → Plain text).

Je možné pridať dalšie stĺpce s týmito názvami:

 • pre title - titul pred menom
 • post title - titul za menom
 • middle names - druhé a ďalšie meno
 • disambiguation - rozlišovací stĺpec v prípade, že dvaja zastupitelia majú rovnaké meno; v takom prípade je nutné tento stĺpec pridať; príklad rozlíšenia: 'ml.' a 'st.'
 • sex - pohlavie, musí být označené f nebo m (podľa female=ženské, male=mužské)
 • born on - dátum narodenia, vo formáte ISO yyyy-mm-dd (rrrr-mm-dd)
 • died on - dátum úmrtia, vo formáte ISO yyyy-mm-dd (rrrr-mm-dd)
 • image url - URL súboru s obrázkom zastupiteľa

Ďalej môžete dodať ďalšie stĺpce podľa svojho uváženia:-) (či už pre vlastné potreby, alebo ako nápad pre nás)

Príklad

Chceme vytvoriť adresár mestských poslancov v Náchode.

 1. Skopírujeme e-mailové adresy a ďalšie potrebné informácie do spreadsheetu (pozrite sa na odkaz): Google spreadsheet
 2. Potom treba získať link k tabuľke ako html, takto: z menu zvolte File → Publish to the Web…. Potom kliknite na: Start Publishing a Ok. V spodnej časti formulára Get a link to the published data skopírujte odkaz.
 3. Pošlite odkaz správcovi slovenskej (resp. českej) aplikácie ( pro Slovensko i ČR).

Zmeny v zastupiteľstve

Pokiaľ niektorý zastupiteľ odíde a príde namiesto neho iný:

 1. U bývalého zastupiteľa zmeňte dátum v stĺpci until. Nemažte daný riadok!
 2. Nového zastupiteľa napíšte na nový riadok a v stĺpci since zadajte dátum, od kedy sa stal zastupiteľom.

Iné zmeny (napr. prestup do iného klubu) meňte priamo prepísaním starej hodnoty.

Príklad: Poslanec Adam odišiel 21.12.2012 zo zastupiteľstva a prišla namiesto neho zastupiteľka Betka. Do riadku Adama, stĺpec until teda dáme 2012-12-21 a do nového riadku zadáme Betku, v stĺpci since bude mať 2012-12-21.

 
napistejim/externe_kontakty.txt · Last modified: 29.01.2012 21:52 by 85.160.118.214
 
Except where otherwise noted, content on this wiki is licensed under the following license:CC Attribution 3.0 Unported
Recent changes RSS feed