Strict Standards: Declaration of action_plugin_captcha::register() should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register($controller) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php:15) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/inc/auth.php on line 339

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shared/community.kohovolit.eu/www/lib/plugins/captcha/action.php:15) in /home/shared/community.kohovolit.eu/www/inc/actions.php on line 162
axe:edemocracy-weekend-2012 [eDemocracy Weekend 2012]
 

eDemocracy Weekend 2012

Hradec Králové, 26.-27.5.2012

unConference o eDemokracii v ČR a na Slovensku

Facebook event

Cílem je seznámení se s nejrůznějšími projekty eDemokracie (příp. eParticipace, …), jejich aktuálním stavem, jejich směřováním. Ukázání, co dělám, co se mi povedlo, co se mi nepovedlo. Seznámení se s lidmi, s kterými bych mohl dělat něco dál. Speciální téma: co jsem udělal za poslední rok? (co se vyplatilo a naopak co bych dnes udělal jinak)

Zaměření:

 • parlament a zastupitelstva
 • legislativa (open)
 • vláda a vůbec exekutiva (mj. veřejné zakázky)
 • velký business
 • soudy a justice vůbec
 • média
 • open data jako taková

a jiné podobné užitečné projekty neziskové, ziskové, akademické i politické.

Jak to vypadalo vloni

“Nekonference” znamená, že program sestavují samotní účastníci, vedou bloky a (spolu)řídí diskusi. Část programu je sestavena až během samotné akce, takže nezapomeňte se předzásobit nápady, o čem chcete/je třeba mluvit! Jako výkop jsou některé bloky navrhovány (seznam) předem a diskuse o nich probíhá na #edw2012.

Pro inspiraci: Transparency Camp 2012 (sessions)

Novinky

Přihlášení

Existuje jediná podmínka účasti: chuť a zápal dělat věci, které skutečně pomohou ve veřejné kontrole moci (tj. nejen mluvit o tom, jak skvělé by bylo, kdyby to a nebo ono někdo udělal).

Přihlásit se můžete tímto formulářem. (Seznam přihlášených)

Téma můžete navhnout tímto formulářem (Seznam témat/bloků). (Další témata bude možné navrhnou přímo na místě).

Vzhledem k nutnosti jmenovitého seznamu pro získání přístupu na net, kdo chce login na wifi, musí se přihlásit do 17.5.2012 (včetně).

Příspěvek na obědy (pizza a spol.) je 15€/375Kč splatný na místě.

Pokud by pro někoho mělo být cestovné odrazující, budeme se snažit ho/ji podpořit (kontaktujte nás).

Studenty se budeme snažit podpořit alespoň tou zaplacenou pizzou :-P (kontaktujte nás).

Program

Sobota 26.5.2012

 • 11:00 - 19.00

Neděle 27.5.2012

 • 9:00 - 13.00

Detaily programu

Jak se připravit

Aby tento víkend byl pro nás všechny co nejpřínosnější, doporučujeme:

 • pokud máte zájem, rozmyslet si a navrhnout téma na blok (krátký půlhodinový nebo normální hodinový)
 • připravit si krátký 5 minutový lightning talk
 • přijít chvíli předem - program bude doděláván na místě (kdo dřív příjde = navrhne téma, ten dřív mele)
 • a nezapomeňte se přihlásit

Jednotlivé bloky ne-konference

Snahou je, aby celý den probíhal velmi neformálně a otevřeně, rozhodně by nemělo jít o tradiční formát konferencí – série dlouhých prezentací s krátkou diskusí.

Bloků po zhruba jedné hodině může být až 12. Bloky mohou být vždy 2 paralelní tak, aby si každý mohl vybrat, co je pro něj zajímavější. Zároveň je samozřejmě možné si diskutovat s někým i zcela mimo tyto 2 bloky (a vytvořit tak třeba „3. blok na chodbě“).

Bloky budou dlouhé dle pravidla „blok končí, když končí, když už to důležité se řeklo“, což platí hlavně pro dolní limit, horní by neměl být o moc více jak 1 hodina (při delším tématu je lepší ho rozdělit na 2 bloky). Důležité je, že pokud třeba po 10 minutách zjistíte, že ten blok není to, co jste čekali, je normální odejít raději na blok paralelní (nebo „3. blok“).

Obě místnosti budou mít projektor a tabuli.

Vzorový blok / formát

Návrh témata bloku – buď již předem nebo na místě může kdokoliv navrhnout téma bloku a tím se za něj stává zodpovědným. Pokud již předem víte, že někdo další by na tomto bloku mohl také participovat, je možné/dobré se domluvit předem. Příklad: KohoVolit.eu a Aliancia Fair-Play navrhují blok „Watchdog a média“ .

Průběh bloku, příklad: KohoVolit.eu a Aliancia si připraví každý zhruba 10 min. příspěvek (s podporou prezentace, „na živo“ apod.), kde shrnou svoje nejdůležitější zkušenosti – jak dobré tak i špatné, oboje jsou stejně důležité. (Např. KohoVolit.eu bude hlavně mluvit o zkušenostech s komunikací s médii před komunálními volbami vloni na Slovensku). A vyberou některé hlavní otázky, na které by rádi dostali odpovědi ostatních (např. “jakou návštěvnost webu máte vy ostatní a jak jste toho dosáhli, kolik to stálo?”. Je pravděpodobné, že někdo další z účastníků bude mít také zkušenosti, které mohou ostatním pomoci (např. příspěvek dalších 5-10 minut). A poté následuje čas na diskusi o tom, co bylo řečeno, nad problémy, které se definovaly (a které vyplynou) – zhruba 25min.

Závěr bloku: Účastníci by měli zformulovat 3 až 5 nejdůležitějších bodů, shrnutí pro sebe i pro ty, kdo se bloku neúčastnili.

Od toho, kdo blok navrhl, se očekává, že bude moderovat příspěvky a diskusi a na závěr sepíše hlavní body.

Účastníci

Místo

Hradec Králové, náměstí Svobody 331, budova B Univerzity Hradec Králové mapa

www.uhk.cz_cs-cz_o-univerzite_budovy_mapa-a-seznam-budov_publishingimages_b2_11.jpg

Ubytování

Organizátoři nezajišťují ubytování! (Nicméně rádi pomohou s jeho výběrem). HK je malý a vše je blízko, “všude” se dá i dojít pěšky do 20 min. z centra.

Např. Koleje UHK, Hotel Černigov, koleje a hotel UK, Hotel Alessandria, Ubytovna AMAS, atd. ...

Organizuje

Katedra politologie UHK KohoVolit.eu NašiPolitici.cz
za laskavé podpory
Stefan Batory foundation

 
axe/edemocracy-weekend-2012.txt · Last modified: 22.05.2012 22:32 by 85.70.23.190
 
Except where otherwise noted, content on this wiki is licensed under the following license:CC Attribution 3.0 Unported
Recent changes RSS feed